Dostępność


Dokładamy wszelkich starań aby poruszanie się po naszych stronach było łatwe i przyjemne, a przedstawiona treść czytelna i dostępna dla wszystkich. W trakcie projektowania naszego portalu duży nacisk położyliśmy na użyteczność (usability) oraz dostępność (accessibility). Generalnie rzecz biorąc chcieliśmy zaprojektować stronę, która będzie nie tylko przejrzysta i zrozumiała lecz również łatwa w nawigacji a do tego dostępna dla osób z rożnymi rodzajami niepełnosprawności.

Staraliśmy się tak skumulować poszczególne grupy odnośników aby ruch reki nie sprawiał trudności osobom z dystrofia mięśniową lub niedowładem rak. Funkcja zmiany wielkości czcionki ma pomoc osobom mającym problem ze wzrokiem dostosować stronę do ich potrzeb. Z kolei opcja zmiany koloru strony została podyktowana wymaganiom osób z zaburzeniami postrzegania kolorów, np daltonistów. W celu dopasowania strony do wymagań osób niewidomych korzystających ze specjalnych programów potrafiących czytać kod HTML, postaraliśmy się aby każdy obrazek, link został wyposażony w dodatkowy opis, ułatwiający nawigacje.

Podczas projektowania portalu wiele rozwiązań funkcjonalnych stworzyliśmy inspirując się wynikami badań i doświadczeniami ludzi z BBC, twórcami strony My Web My Way.

Szczegółowy opis funkcji ułatwiających dostęp do zasobów naszego portalu został opisany na stronie POMOC.

Zdajemy sobie sprawę z tego, ze to dopiero początek naszej drogi, dlatego oddajemy w wasze ręce narzędzie, które pozwoli wam na ocenę funkcjonalności portalu. Wiemy, ze proces projektowania składa się z wielu faz, w tym z fazy testów i re-designu. Dlatego prosimy was, abyście pisali do nas co wymaga poprawy, powiedzieli nam jak można usprawnić działanie strony. Każda opinia jest dla nas ważna, gdyż chcemy aby ta strona była dostępna dla szerokiej rzeszy ludzi z rożnymi problemami zdrowotnymi.

Wasza satysfakcja jest dla nas najważniejsza. Dlatego prosimy was abyście od czasu do czasu napisali do nas co sadzicie o serwisie, wypełnili ankietę na temat funkcjonalności strony albo zaproponowali coś nowego.

Ktoś kiedyś powiedział: "nic o nas bez nas". Pomóżcie nam ulepszyć ten portal, pomóżcie sobie!

Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszym gronie uczelnię, bez której nie wyobrażaliśmy sobie sensu istnienia naszego portalu.

Wybory Miss Polski na Wózku
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Jedyna Taka - zorganizowała I Wybory Miss Polski na Wózku.

Z czasem 51minut 35 sekund nasza reprezentacja zameldowała się mecie biegu na 10km na Orlen Warsaw Maraton w minioną niedzielę. Co najważniejsze to 3 sekundy lepiej od samego Adama Małysza.

Przyjazne Studia na Orlen Warsaw Maraton
Wiadomość z dnia 10.04.2013
Nasz portal wychodzi, a właściwie wybiega do ludzi. Łukasz, jeden z nas postanowił zmierzyć swoich sił i pobiec w trakcie biegu na 10km organizowanego przy okazji Warsaw Orlen Marathon.

Co nas wyróżnia? kształcimy według europejskich standardów edukacyjnych, przekazujemy.

Od początku działalności oferta edukacyjna Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego cieszy się dużym.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada status uczelni wyższej od 1993 roku (wpis do.

Kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku prowadzone jest na poziomie.

AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO jest niepubliczną szkołą wyższą o statusie akademii. Została.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa jest uczelnią niepubliczną, obecną na bydgoskim rynku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) im. Jana Grodka w Sanoku istnieje już 12 lat i oferuje.

biżuteria srebrna