O nas


Idea Portalu


Idea naszego portalu jest prosta. Stworzyć największa w Polsce bazę informacji na temat uczelni wyższych, które są przyjazne osobom niepełnosprawnym. Nikt lepiej od nas (ludzi zaangażowanych w ten projekt) nie wie tego jak trudno w naszym kraju jest podjąć naukę osobom niepełnosprawnym na studiach wyższych. Może bierze się to z tego, ze sami jesteśmy niepełnosprawni i wiemy jak „łatwo” jest znaleźć przyjazna uczelnie.

Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć pierwszą w Polsce mapę uczelni zapewniających łatwy dostęp do wiedzy osobom z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami . Pamiętaj! Niezależnie od tego czy poruszasz się na wózku, nie słyszysz, nie widzisz lub masz problem z samodzielnym funkcjonowaniem – NIE PODDAWAJ SIE!
 

Znajdź coś co cię interesuje, znajdź uczelnie, która Ci w tym pomoże, zdobądź wykształcenie i staraj się żyć najlepiej jak tylko potrafisz.Myślisz sobie "łatwo wam mówić, ja nie chodzę, nie mogę wyraźnie mówić, słabo widzę…. Jak sobie tam (na studiach) poradzę?".
 

Nie myśl za dużo! 

Po prostu uwierz w siebie i zacznij planować swoja przyszłość już dziś, a najlepiej zacznij od przeszukania naszej bazy.Wciąż myślisz, ze to niemożliwe? Pozwól, ze posłużymy się pewną historią, jedną z wielu…

Kamil, bo o nim mowa, jest niepełnosprawny od wielu lat. Porusza się na wózku, nie może chodzić, nie może samodzielnie wykonać większości życiowych czynności. Ale wiesz co jeszcze? Ma chłopak talent do wielu innych rzeczy. Komputery, programowanie, Internet – to dla niego pestka, w tym znalazł swoja pasje, i z uporem ja realizuje od wielu wielu lat. Uwierz nam, jego historia nie była tak fajna, choroba, brak akceptacji ze strony innych, niska samoocena I wiele innych rzeczy, o których pewnie myślisz w tej chwili. Ale jest w tej historii coś pozytywnego. Kamil poszedł na studia, skończył licencjat, magisterkę, poznał wielu ludzi, i co ważniejsze spotkał te jedyna. Już w trakcie studiów rozpoczął prace jako programista, potem zmienił na lepszą, założył własną firmę, a dziś już nie ma pojęcia kiedy ten czas zleciał. Ma swoje plany, wizje na przyszłość i co ważniejsze, pozytywne spojrzenie na świat.

A wiesz dzięki czemu Kamil jest dziś tu gdzie jest? Bo ktoś mu dal "kopa" i pogonił do szkoły. Ktoś go zmotywował do tego aby się odważył i wyszedł do ludzi, ktoś mu wskazał przyjazną uczelnie, która pomogła mu w osiągnięciu celu. Dlaczego ty nie masz być następnym któremu się udało? Czy chcesz spędzić resztę życia i biernie patrzeć się na świat przez okno, czy może chcesz być aktywną częścią rzeczywistości i realizować swoje marzenia?

A tak w ogóle to:

"Cześć tu Kamil, tak to ja, postać z opowieści. Już sam dokończę ten wpis…. I zrobię to poprzez proste pytanie, które mam nadzieje uświadomi wam sens tego co robimy na tym portalu z moimi przyjaciółmi, kolegami, znajomymi….


 

Czy wiesz po co powstał ten portal?


Żeby pomoc ludziom takim jak my wyjść z domu, wziąć los w swoje ręce i zmienić świat na taki, jakim chcemy by był dla nas.

Dlatego pomyśl przez chwile co cię interesuje, co chciałbyś zrobić i zacznij szukać miejsca, gdzie możesz to urzeczywistnić.


Z poważaniem
Twórcy portalu przyjaznestudia.pl

Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszym gronie uczelnię, bez której nie wyobrażaliśmy sobie sensu istnienia naszego portalu.

Wybory Miss Polski na Wózku
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Jedyna Taka - zorganizowała I Wybory Miss Polski na Wózku.

Z czasem 51minut 35 sekund nasza reprezentacja zameldowała się mecie biegu na 10km na Orlen Warsaw Maraton w minioną niedzielę. Co najważniejsze to 3 sekundy lepiej od samego Adama Małysza.

Przyjazne Studia na Orlen Warsaw Maraton
Wiadomość z dnia 10.04.2013
Nasz portal wychodzi, a właściwie wybiega do ludzi. Łukasz, jeden z nas postanowił zmierzyć swoich sił i pobiec w trakcie biegu na 10km organizowanego przy okazji Warsaw Orlen Marathon.

Co nas wyróżnia? kształcimy według europejskich standardów edukacyjnych, przekazujemy.

Od początku działalności oferta edukacyjna Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego cieszy się dużym.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada status uczelni wyższej od 1993 roku (wpis do.

Kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku prowadzone jest na poziomie.

AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO jest niepubliczną szkołą wyższą o statusie akademii. Została.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa jest uczelnią niepubliczną, obecną na bydgoskim rynku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) im. Jana Grodka w Sanoku istnieje już 12 lat i oferuje.

biżuteria srebrna