Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych

Głogowska 26
60-734 Poznań
Województwo wielkopolskie
Telefon: 61 886 28 00    Fax: 61 886 28 31

Strona internetowa:

Opis uczelni

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych jest nowoczesną Uczelnią, nastawioną na realizację wyzwań, jakie stawia przed wykładowcami i studentami XXI wiek. Kształcenie na wszystkich kierunkach i w ramach wąskich specjalizacji, szczególnie cenionych na rynku pracy, stwarza Absolwentom korzystne warunki zatrudnienia w atrakcyjnych zawodach, w instytucjach i firmach o wysokim prestiżu.

 

WSUS zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół niepaństwowych, które oceniane są pod kątem skuteczności zatrudnienia Absolwentów. Na ich korzyść przemawia wykształcenie kształtowane pod kątem potrzeb pracodawców i trendów na rynku zatrudnienia, umiejętność autokreacji i prezentacji własnych umiejętności, znajomość wyspecjalizowanych technik i programów informatycznych, opanowanie języków obcych – także terminologii szczegółowej dla danej specjalizacji.

 

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój WSUS. Liczba studiujących wzrosła dzięki nowym, atrakcyjnym dla słuchaczy kierunkom kształcenia, poszerzeniu i pogłębieniu oferty edukacyjnej. Duże znaczenie ma także rozbudowa bazy Uczelni. WSUS to obecnie dwa wydziały w Poznaniu i ośrodek zamiejscowy w Koninie. Studenci Szkoły to Absolwenci szkół średnich podejmujący dalsze kształcenie po uzyskaniu egzaminu maturalnego. Kwalifikacje podnoszą tu także osoby posiadające już dyplomy uczelni wyższych, poszukujące możliwości awansu zawodowego i pracy, w której istotne są konkretne umiejętności. Stąd znaczna liczba studentów niestacjonarnych i słuchaczy studiów podyplomowych.

Kierunki kształcenia

dzienne
zaoczne

Architektura wnętrz
Bibliotekoznawstwo
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
Kosmetologia
Prawo
Taniec
Wzornictwo
Zarządzanie

Usprawnienia

Uczelnia posiada udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Należą do nich:

- podjazd przy wejściu 

- winda

- parking

podjazd
winda
parking dla osób niepełnosprawnych
szatnia przystosowana dla osób niepełnosprawnych
brak progów, stopni i podwyższeń lub inne ułatwienia
możliwość nagrywania i robienia zdjęć w czasie zajęć

Galeria zdjęć

fotografia 1
fotografia 2
fotografia 3
fotografia 4
fotografia 5
fotografia 6
fotografia 7

Lokalizacja

Uczelnia znajduje się w centrum miasta, w pobliżu dworca PKP.


Komentarze

Brak komentarzy.


Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszym gronie uczelnię, bez której nie wyobrażaliśmy sobie sensu istnienia naszego portalu.

Wybory Miss Polski na Wózku
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Jedyna Taka - zorganizowała I Wybory Miss Polski na Wózku.

Z czasem 51minut 35 sekund nasza reprezentacja zameldowała się mecie biegu na 10km na Orlen Warsaw Maraton w minioną niedzielę. Co najważniejsze to 3 sekundy lepiej od samego Adama Małysza.

Przyjazne Studia na Orlen Warsaw Maraton
Wiadomość z dnia 10.04.2013
Nasz portal wychodzi, a właściwie wybiega do ludzi. Łukasz, jeden z nas postanowił zmierzyć swoich sił i pobiec w trakcie biegu na 10km organizowanego przy okazji Warsaw Orlen Marathon.

WSL to pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna. Dzięki dostępowi do najnowszych technologii i.

biżuteria srebrna