Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku

3 Maja 25A
80-802 Gdańsk
Województwo pomorskie
Telefon: 587220810    Fax: 587220880

Strona internetowa:
Adres email: rektor@ateneum.edu.pl

Opis uczelni

Uczelnia Humanistyczna w samym centrum Gdańska

Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku jest Uczelnią o profilu humanistycznym. Misją Ateneum - Szkoły Wyższej jest przygotowanie studentów do kompetentnego, świadomego funkcjonowania w dynamicznie rozwijającym się globalnym społeczeństwie informacyjnym.


TOŻSAMOŚĆ UCZELNI

Cel ten realizowany jest poprzez zharmonizowanie idei humanistycznych z nowoczesną technologią.

Oferujemy najwyższej jakości usługę edukacyjną dzięki pracy pełnej poświęcenia kadry naukowej, dydaktycznej i administracyjnej. Zapewniamy możliwie najlepsze warunki kształcenia,  dbając przy tym o wszechstronny rozwój naszych studentów.

Największą wartość, a zarazem wyzwanie stanowi dla nas żądny wiedzy, zdeterminowany w jej zdobywaniu STUDENT oraz wszechstronnie wykształcony, umiejący świadomie zachowywać się na rynku pracy ABSOLWENT naszej Uczelni.

Kierunki kształcenia

dzienne
zaoczne

anglistyka
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
Europeistyka
Filologia
Filologia angielska
Filologia hiszpańska
Nauki o rodzinie
Pedagogika

Usprawnienia

Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku podejmuje szereg rozmaitych działań, mających na celu przystosowanie Uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyrównanie ich szans edukacyjnych. Wyzwaniem dla naszej Uczelni było stworzenie takich warunków do studiowania osobom niepełnosprawnym, by mogły zdobyć interesujące  wykształcenie i tym samym podnieść kwalifikacje i szanse zawodowe, co pozwoliłoby im uzyskać życiową samodzielność.

Pierwszym krokiem była realizacja projektu „Rozwój potencjału dydaktycznego Ateneum-Szkoły Wyższej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, która umożliwiła zakup specjalistycznego oprogramowania m.in. syntezatorów mowy, programów powiększających i programu do odczytu ekranu. Niepełnosprawnym studentom jest również udostępniony przenośny sprzęt typu powiększalniki, dyktafony i elektroniczne notatniki.

Współpraca z Fundacją Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych „Integralia” umożliwiła przeprowadzenie szkolenia dotyczącego pracy z osobami niepełnosprawnymi wśród pracowników administracyjnych.

Mając na celu poprawę warunków kształcenia niepełnosprawnych studentów, stworzono także kompleksowy system wsparcia studentów niepełnosprawnych.

Siedziba Uczelni jest wyposażona: w windę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych (można do niej wjechać wózkiem z poziomu chodnika), przystosowane łazienki.

podjazd
winda
pomoc w dotarciu przez osoby do tego wyznaczone (pomocnicy osoby niepełnosprawnej)
możliwość wprowadzenia psa przewodnika
materiały dydaktyczne dostępne w wersji elektronicznej
materiały dydaktyczne w wersji audio - dla niesłyszących
możliwość nagrywania i robienia zdjęć w czasie zajęć
interaktywne tablice
toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Jednostka/Organizacja dla osób niepełnosprawnych
Pomoc finansowa

Lokalizacja

Siedziba Uczelni mieści się w secesyjnej kamienicy w samym centrum Gdańska, 300 metrów do dworca PKP i PKS


Komentarze

Brak komentarzy.


Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszym gronie uczelnię, bez której nie wyobrażaliśmy sobie sensu istnienia naszego portalu.

Wybory Miss Polski na Wózku
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Jedyna Taka - zorganizowała I Wybory Miss Polski na Wózku.

Z czasem 51minut 35 sekund nasza reprezentacja zameldowała się mecie biegu na 10km na Orlen Warsaw Maraton w minioną niedzielę. Co najważniejsze to 3 sekundy lepiej od samego Adama Małysza.

Przyjazne Studia na Orlen Warsaw Maraton
Wiadomość z dnia 10.04.2013
Nasz portal wychodzi, a właściwie wybiega do ludzi. Łukasz, jeden z nas postanowił zmierzyć swoich sił i pobiec w trakcie biegu na 10km organizowanego przy okazji Warsaw Orlen Marathon.

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna z siedzibą przy ulicy Biskupiej w Gdańsku jest.

biżuteria srebrna