Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University Wydział Zamiejscowy w Tarnowie
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnychZakwaterowanie osób niepełnosprawnych

Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University Wydział Zamiejscowy w Tarnowie

Kochanowskiego 30
33-100 Tarnów
Województwo małopolskie
Telefon: 14 6296047    Fax: 14 6296048

Strona internetowa:
Adres email: [email protected]

Opis uczelni

WSB-NLU Wydział Zamiejscowy w Tarnowie istnieje na rynku edukacyjnym od osiemnastu lat. Do 2007r. funkcjonował jako WSB w Tarnowie, a o sukcesie połączenia z WSB-NLU w Nowym Sączu w jedną, pięciowydziałową Uczelnię, zadecydowały dwa czynniki: osoba Założyciela – dra Krzysztofa Pawłowskiego oraz nastawienie na elitarność: czyli wysoką jakość dydaktyki i kształtowanie sylwetki Absolwenta - wszechstronnie wykształconego a jednocześnie kompetentnego, władającego konkretnymi umiejętnościami specjalistę w określonej dziedzinie, biegle władającego językiem obcym, w tym zwłaszcza „łaciną” współczesnego zglobalizowanego świata - językiem angielskim.

Kompetencje językowe są prawdziwym wyróżnikiem Absolwenta naszego Wydziału: na studiach stacjonarnych zdobywa je w trakcie 4-5 semestrów przez 6-8 godzin tygodniowo w zakresie języka ogólnego i biznesowego, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych, poza czesnym, opłat. Poszerzona, w stosunku do standardowej, jest również oferta lektoratów na studiach niestacjonarnych.

W rozwoju dotychczasowej oferty Wydziału przyjęliśmy koncepcję takiego wzbogacenia klasycznego programu, aby nasz Absolwent uzyskiwał nie tylko solidne wykształcenie, ale również przygotował się do konkretnego zawodu. W ramach prowadzonego od początku istnienia Uczelni kierunku ZARZĄDZANIE - jednej z najbardziej uniwersalnych dziedzin, szerokim spectrum proponowanych specjalności staram się sprostać oczekiwaniom zarówno potencjalnych studentów, jak i zmieniającym się wymaganiom pracodawców, a także antycypować przeobrażenia rynku edukacyjnego w regionie i w Polsce. Nowością w naszej ofercie od roku 2010/2011 jest np. specjalność: Zarządzanie w transporcie drogowym.

Elastycznie reagując na potrzeby gospodarki, przygotowaliśmy od roku akademickiego 2010/2011 także nowy kierunek: INŻYNIERIĘ CHEMICZNĄ i PROCESOWĄ. Realizowany w toku 3,5- letnich studiów inżynierskich, unikalny na rynku edukacyjnym kierunek techniczny (ma go w swojej ofercie zaledwie kilka wiodących uczelni technicznych w kraju), stanowi absolutnie nowatorskie przedsięwzięcie z uwagi na włączenie się w proces dydaktyczny największego w regionie kombinatu chemicznego – Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A., dzięki czemu nasi studenci, oprócz szerokiej wiedzy uzyskanej od najlepszych nauczycieli akademickich w tej dziedzinie, będą zdobywać tak cenne dla przyszłych pracodawców doświadczenie zawodowe w warunkach realnie odbywających się procesów produkcyjnych. Przygotowany przez nas autorski program studiów, kładący nacisk na praktyczny wymiar kształcenia, jest ewenementem nie tylko wśród szkół niepublicznych.

Dbając o równowagę rozwoju intelektualnego, fizycznego i duchowego naszych Studentów, od lat wzbogacamy naszą ofertę zajęć pozadydaktycznych o sekcje sportowe, turystykę i rekreację, koło naukowe, wydziałową gazetkę, działalność charytatywną i in.

Po kilku latach przerwy powróciła dobra tradycja możliwości ukończenia pełnych studiów także w Tarnowie, a to dzięki Studiom Uzupełniającym Magisterskim realizowanym przez Wydział Przedsiębiorczości i Zarządzania WSB-NLU w Nowym Sączu. Dla maksymalnego uwzględnienia potrzeb i oczekiwań naszych Studentów przyjęto wygodną formułę studiów wspomaganych internetowo oraz zajęć praktycznych (ćwiczenia, konwersatoria, konsultacje seminaryjne) prowadzonych pod opieką dydaktyków w Tarnowie.

Naszym Studentom gwarantujemy zatem ciekawy, nie tylko w zakresie nauki program, profesjonalną, współpracującą na co dzień z otoczeniem biznesowym kadrę dydaktyczną, własny, zwarty i przyjazny nauce kampus, technologię informatyczną wspomagającą i ułatwiającą proces dydaktyczny oraz życzliwy personel administracyjny, pracujący w dogodnych dla wszystkich studentów godzinach.
W trakcie studiów w Wydziale Zamiejscowym WSB-NLU główny nacisk kładziony jest na przygotowanie praktyczne studentów. Niezbędna wiedza teoretyczna wprowadzana jest, aby lepiej i skuteczniej rozumieć mechanizmy rządzące interesującymi zagadnieniami, dlatego też np. na kierunku ZARZĄDZANIE wykorzystywane są przykłady z praktyki największych firm i najlepszych menedżerów, a kształcenie na kierunku INŻYNIERIA CHEMICZNA i PROCESOWA zostało ściśle sprzężone z realnymi procesami produkcyjnymi w największym kombinacie chemicznym regionu – tarnowskich Azotach. Wszystkie zajęcia profilowane są pod kątem stosowania w sposób nowatorski aktywnych form nauczania wymagających od studentów stosowania nabytych umiejętności w różnych rzeczywistych sytuacjach. Program dydaktyczny dobrany jest w taki sposób, aby najefektywniej wykorzystać czas studiów – przedmioty prezentują najnowsze badania naukowe, praktykę dynamicznie zmieniających się rynkowych uwarunkowań oraz, co równie ważne, dopasowują się do wysokich oczekiwań pracodawców.
Istotnym elementem wyróżniającym nasz program jest ponadstandardowa oferta nauczania języków obcych, pozwalająca, przy odpowiednim zaangażowaniu studenta, doskonale opanować wybrany język obcy oraz kształcenie umiejętności wszechstronnego wykorzystywania najnowszych technologii informatycznych, jako ważnych narzędzi stosowanych we wszystkich dziedzinach życia we współczesnym świecie.

Kierunki kształcenia

dzienne
zaoczne

Inżynieria Chemiczna i Procesowa
Zarządzanie

Usprawnienia

podjazd
parking dla osób niepełnosprawnych
możliwość wprowadzenia psa przewodnika
możliwość nagrywania i robienia zdjęć w czasie zajęć


Pomoc finansowaKomentarze

kania, dnia: 19 Września 2013, 16:05
karol a który jesteś rocznik? teraz konczyles politologie? bo mozliwe ze bylismy na tym samym roku ;) ja skonczylam tez politologie w wsb nlu. świetne czasu, świetni ludzie, kadra, bedzie mi bardzo brakowalo tej uczelni :) polecam wszystkim. naprawdę warto.
karol, dnia: 20 Sierpnia 2013, 13:37
ja też studiowałem w wsb nlu politologię. i nie załuję. fachowa kadra i fajne zajęcia. teraz idę na podyplomówkę od października :) spoko szkółka
anka, dnia: 11 Lipca 2013, 10:48
Studiowałam w WSB-NLU zarządzanie :) naprawdę świetna uczelnia, dużo ciekawych zajęć nie tylko tych obowiązkowych.. skończyłam tę szkołę z dużą wiedzą na temat zarządzania i miłymi wspomnieniami do których chętnie wracam :) polecam :)


Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszym gronie uczelnię, bez której nie wyobrażaliśmy sobie sensu istnienia naszego portalu.

Wybory Miss Polski na Wózku
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła Fundacja Jedyna Taka - zorganizowała I Wybory Miss Polski na Wózku.

Z czasem 51minut 35 sekund nasza reprezentacja zameldowała się mecie biegu na 10km na Orlen Warsaw Maraton w minioną niedzielę. Co najważniejsze to 3 sekundy lepiej od samego Adama Małysza.

Przyjazne Studia na Orlen Warsaw Maraton
Wiadomość z dnia 10.04.2013
Nasz portal wychodzi, a właściwie wybiega do ludzi. Łukasz, jeden z nas postanowił zmierzyć swoich sił i pobiec w trakcie biegu na 10km organizowanego przy okazji Warsaw Orlen Marathon.

biżuteria srebrna