




Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku
09-402 Płock
Województwo mazowieckie
Telefon: 24 366 54 00
Strona internetowa: http://pwszplock.pl
Adres email: [email protected]
Opis uczelni
Kierunki kształcenia
-Ekonomia
-Informatyka
-Pedagogika
-Filologia
-Matematyka
-Pielęgniarstwo
-Kosmetologia
W toku studiów, na wszystkich kierunkach, jest realizowana praktyka zawodowa w wymiarze zgodnym ze standardami kształcenia. Pozwala ona na zdobywanie nowych umiejętności i sprawdzenie już nabytych. Uczelnia ma uprawnienia do prowadzenia wyższych studiów zawodowych na wszystkich kierunkach, nadane decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jakość kształcenia na tych kierunkach została potwierdzona pozytywnymi ocenami Państwowej Komisji Akredytacyjnej.
Absolwenci wszystkich kierunków są przygotowani do podjęcia studiów II stopnia (magisterskich).
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku kształci blisko trzy tysiące studentów, dając im możliwość zdobycia kwalifikacji w zawodach najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.
Uczelnia, w ramach siedmiu kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (ekonomia, filologia, matematyka, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo i kosmetologia), proponuje ponad trzydzieści specjalności. Są wśród nich zarówno od lat cieszące się popularnością tradycyjne studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, finansów i rachunkowości czy filologii angielskiej i germańskiej, jak i nowe specjalności, takie jak: animacja kulturalna seniorów, filologia hiszpańska, matematyka bankowa i ubezpieczeniowa czy pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną. Odpowiadając na potrzeby służby zdrowia, Uczelnia uruchomiła także studia na kierunku pielęgniarstwo, dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej oraz nowość – kosmetologię.
PWSZ w Płocku kształci również na studiach podyplomowych i kursach, umożliwiając uzupełnienie kwalifikacji w dziedzinach, które dają większe szanse zatrudnienia. Przy PWSZ w Płocku od kilku lat działa Akademickie Liceum Ogólnokształcące dla szczególnie uzdolnionej młodzieży oraz Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku została wyróżniona za osiągnięcia w kształceniu dynamicznych i twórczych absolwentów, otrzymując tytuł Uczelni Liderów, w konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, pod patronatem Parlamentu Europejskiego. PWSZ w Płocku przyznano również kartę Erasmus, dzięki której zarówno studenci jak i kadra naukowa oraz administracyjna mogą czerpać z doświadczeń uczelni z różnych zakątków Europy. Rozwój umożliwia również współpraca partnerska z uniwersytetami zagranicznymi. Jej efektem jest m.in. otrzymanie przez PWSZ w Płocku od Rosyjskiego Nowego Uniwersytetu w Moskwie kardiokodu – nowatorskiego urządzenia do diagnostyki chorób serca, które posłuży zarówno do celów badawczych jak i badań profilaktycznych studentów. Uczelnia podpisała również porozumienie o współpracy z Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Rózy Czackiej w Laskach.
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku to nie tylko szansa zdobycia wykształcenia, ale również możliwość rozwijania własnych pasji. Młodzież z PWSZ w Płocku dynamicznie działa w kołach naukowych, wolontariacie i samorządzie studenckim, organizując m.in. imprezy naukowe, kulturalne, charytatywne i rozrywkowe. Dzięki temu czas spędzony w PWSZ w Płocku to nie tylko okres nauki, poszerzania horyzontów, ale i nawiązywania przyjaźni.
Kierunki kształcenia







Opcje zakwaterowania
Usprawnienia
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku podejmuje starania zapewniające studentom niepełnosprawnym pełny udziału w procesie kształcenia. Dążymy do wyrównywania szans edukacyjnych studentów niepełnosprawnych poprzez udzielanie wsparcia merytorycznego oraz finansowego.
UDOGODNIENIA DLA STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH:
- STUDENT MOŻE SKORZYSTAĆ Z POMOCY psychologa, doradcy zawodowego, asystenta osoby niepełnosprawnej (w przypadku, gdy osoba niepełnosprawna nie jest w stanie samodzielnie wykonać czynności związanych ze studiowaniem).
- KORZYSTAĆ ZE WSPARCIA FINANSOWEGO – student może ubiegać się o pomoc materialną ze środków przeznaczonych na ten cel w budżecie państwa w formie stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych lub innego przewidzianego w regulaminie pomocy materialnej.
- Korzystać z bezpłatnego dostępu do kserokopiarki, komputera oraz skanera
- WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU - student ma możliwość wypożyczenia sprzętu wspomagającego naukę, w zależności od posiadanej niepełnosprawności.
- Korzystanie z bezpłatnych zajęć na pływalni.
- Korzystanie ze specjalistycznej literatury w uczelnianej bibliotece.
- Uczelnia zapewnia transport na zajęcia






Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku
zaprasza
położenie: centrum (Stare Miasto), ul. Nowowiejskiego 6
pokoje 1-osobowe lub 2-osobowe; w tym 4 pokoje 1-osobowe z łazienką, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz łazienka z prysznicem do dyspozycji osób mieszkających w segmentach 2- lub 4-osobowych
liczba miejsc: lipiec -wrzesień - 150, październik–czerwiec – 20
cena za nocleg: za miejsce w pokoju dwuosobowym studenci zapłacą 250 zł miesięcznie, a w "jedynce" - 350 zł
dwie sale telewizyjne, pokój ćwiczeń, pralnia, na każdym piętrze kuchnia z pełnym wyposażeniem
teren ogrodzony, monitorowany
parking niestrzeżony
Więcej informacji pod nr. tel. 24 366 54 15 lub 24 366 54 16



Komentarze
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Wiadomość z dnia 28.04.2013
Wiadomość z dnia 24.04.2013
Wiadomość z dnia 10.04.2013